Trafik Sigortası
En uygun fiyatlar sizi bekliyor

Zorunlu Trafik Sigortası

Trafikte siz ne kadar dikkatli olsanız da başınıza beklenmeyen durumlar gelebilir ve kazaya karışabilirsiniz. Zorunlu bir sigorta türü olan Trafik Sigortası kaza durumunda karşı tarafa verdiğiniz zararı karşılamanızı sağlar. Trafik sigortası olmayan ya da süresi dolmuş taşıtların tesbiti durumunda araçlar trafikten men edilir.

Trafik Sigortası Teminatları

  • Karşı aracın zararlarını karşılama,
  • Karşı araçta bulunan şahısların ilk yardım, muayene, tedavi ve hastane giderleri,
  • Aracınız bir kişinin ölümüne neden olduysa ölen kişiyi defnetmek için gerekli olan masraflar ve kişinin maddi olarak sorumlu olduğu kişilere bu yardımdan mahrum kalma kaybını teminat altına alır.

Sigortalı kişinin tazminat ve maddi zararlarını karşılayan Trafik sigortası, ek olarak kaza durumunda gerekli olan tüm tedavi masrafları ve kaza sonucu şahısların engel durumu veya hayatlarını kaybetmesi halinde kişiye ya da kanuni varislerine ödeme yapar. Ödenecek tazminat tutarı, kaza anında hayatını kaybeden ya da engelli olan şahsın gelir durumuna ve yaşına göre ayrım gösterir.

Kasko ve Trafik Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Zorunlu Trafik Sigortası: Herhangi bir kaza anında karşı tarafa verilebilecek kimsenin ölümüne, yaralanmasına veya maddi zarara uğramasına neden olmuş zararları teminat altına alır. Bu sebeple zorunludur. Limitleri her yıl resmi olarak belirlenen Trafik Sigortasıyla bir hasar anında tarafların kusurlarına bakılarak zararlar karşılanır.

Kasko Sigortası: İsteğe bağlı olarak yapılan kasko ile aracınızın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşan zararları güvenceye alır. Yani kasko ile kendi aracınızı teminat altına alırken trafik sigortası ile karşı tarafa ait zararları teminat altına alırsınız.

Trafik Sigortası, bir sorumluluk sigortası olarak karşı tarafın hasarlarını kısmen veya tamamen karşılar. Bu nedenle zorunlu sigortalar arasındadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası her yıl araç sahipleri tarafından yenilenmelidir. 2017 yılında Trafik Sigortasında azami fiyat uygulamasına geçilmesiyle şehre göre hem araç gruplarına hem de sürücülerin hasar durumlarına göre sigorta primleri belirlenmeye başladı. Yani sigorta şirketleri, belirlenen azami fiyatların üzerine çıkmamak koşuluyla belirleyebiliyorlar.

Trafiğe güvenle çıkmak için en uygun ve ekonomik fiyatlı trafik sigortası teklifinizi almak için bize hemen ulaşın!

Ofisimizden Kareler

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Daha Güvenli Bir Hayat İçin

BİLGİ ALIN

Hoşgeldiniz! Canlı Destek!